Oferta wydawnicza - Książki
Tytuł: Sentymentalna podróż w poezji
Rodzaj książki: 
Opublikowane
Rok wydania: 
2011
Autor: 
Franciszka Teoludzka
Opis: 

Duszą człowieka zajmuje się wielu, lecz żaden nie zbadał jej dogłębnie. Swoją Poetycką duszę otworzyła przed czytelnikami Franciszka Teoludzka w kolejnym, drugim już tomiku swoich wierszy. Otworzyła się przed czytelnikami ukazując cały swój „kod genetyczno - artystyczny”.
Wszystkie opublikowane wiersze powstały w ciągu ostatniego roku, co niezbicie świadczy o bogatych pokładach jej twórczości zawartych i tkwiących w zakamarkach wrażliwej, na otaczającą ją rzeczywistość, duszy. Każde jedno spojrzenie na nasze codzienne życie zostało zawarte w bogato skonstruowanym wierszu.
Życie jest, jak wiemy, najlepszym dostarczycielem tematów, pod warunkiem, że się jest tak uważnym i wrażliwym obserwatorem jak Franciszka Teoludzka ze swoją artystyczną i bogatą duszą. We wszystkich wierszach dominuje człowiek, jego problemy, życie, radości i smutek. Wiersze są odbiciem życia autorki oraz jej znajomych i przyjaciół. Łączą przeszłość z teraźniejszością a także są zadumą nad przyszłością. Emanuje z nich miłość, radość, troska i umiłowanie otaczającego ją środowiska, w którym jest Zakochana.
Zostaje mieć nadzieję, że kolejne tomiki wierszy zostaną udostępnione miłośnikom poezji.

Andrzej Miernicki